Menu
  Puvod ras

Links
  Evolution
  Fotbalovy manazer   Diskusni server
Původ ras

LIDÉ:

O puvodu lidí toho již bylo napsáno hodne. Mnozí však pravdu vedome ci nevedome prekrucovali. Jak tomu tedy bylo? Jakmile buh stovril zemi, vodu, zvírata, Adama a ješte spoustu dalších docela užitecných vecí, rekl si, že má padla a dal si dvacet. Když se vzbudil, nestacil se divit. Všechno bylo vzhuru nohama. Ptáci (puvodne vodní živocichové) si poletovali vzduchem, ryby plavaly, nebe už nebylo ružový, všude se váleli kelímky od piva a úplne dopitý flašky. Do trávy byly zadupaný chipsi, špacky od cigaret a v aleji bylo nablito. Nejvíc ho ale naštval vznik nového druhu, Ptakopyska. Všechno nasvedcovalo tomu, že se tu konala velká párty. Za chvíli odhlalil viníky, za všechno mohl Adam se svým verným kumpánem andelem Gabrielem. Stala se z nich nerozlucná dvojka, která sjíždela kdejakou akcicku, nezrízene se bavila a narušovala bohovi morálku a prírodní zákony. Buh premejšlel jak je oba potrestat. Tak vznikla Eva. Gabriel najednou chodil na párty sám jen se svým mobilem, kterej byl plnej omluvných SMSek od Adama. Cas od casu sice jeho kámoš šel s ním, ale nestálo to za nic, protože se hned opil. Vetšinou se však vymluvil: Eve dnes není nejlíp. Eva má dneska narozky. Jdeme s Evou na veceri k bohovi. Když pak videl Adama jak jde s plnýma nákupníma tamaškama z Hevensparu, byl to poslední hrebík do rakve jeho trpelivosti. Koupil si tam v akci plamenej mec a Adama i s Evou vyhnal z ráje. Tak prišli lidi do tohoto sveta a Gabriel byl povýšen na Archandela.

ELFOVÉ:

Elfové jsou prastará rasa vynikající nad ostatní predevším svojí délkou života a velikostí uší. Uši jsou jejich jediný orgán který jim roste s vekem a protože jsou elfové nesmrtelní, musí si cas od casu nechat uši chirurgicky upravit. Tvar ucha se stal módní zaležitostí. Zastrihovli se ctvrecky, kolecka, ruzne se uši rolovaly. V poslední dobe je v móde prirozený tvar s elegantní špickou. Spousta lidí se ptá jak je to možné, že se elfové ješte nepremnožili když neumírají a v podstate jen pribývají. Málo kdo o tom ví, ale 40% z elfí populace jsou gayové. A protože 50% jsou ženy, máme zde jen 10% reprodukceochotných elfích samcu. Takže žalostný rocní prírustek detí, stací akorát na vyrovnání vysoké úmrtnosti elfu na silnicích. Jsou to žalostní, stále zasnení, nebo naopak veselí ridici. Ke snížení nehodovosti neprispel ani nedávný zákon, podle kterého smí rídit auto až od dvestepadesáti let. Presný puvod elfu si bohužel nikdo nepamatuje, tak daleko do minulosti nesahá pamet žádného z této rasy, senilita a skrelóza si vybíra dan bohužel i na nich.

MÁGOVÉ:

Kdysi hrstka elfu snažila vypátrat svuj puvod. Zjistili, že si jej nikdo nepamatuje. Ptrebovali nejak posílit pamet. Tu jeden týpek prišel se spásnou myšlenkou. THC prý oslabuje krátkodobou, ale posiluje dlopuhodobou pamet. Všichni zajásali a dali kolovat maxišpeka. Po pár dnech se potvrdila jen polovina predpokladu. Na puvod rasy si nikdo nevzpomel, bohužel si nikdo ani nevzpomel proc vlastne zacali hulit. Nikomu to nevadilo. Postupne temto chlapíkum zacalo docházet love na nákup novýho zboží. Zacali si tedy pestovat marihuanu sami. Zacátky byly sice odrazující, ale odhodání a abstinencní príznaky nakonec prinesly kýžené ovoce. Postupne se v pestování zdokonalovali. Vyvinuli hydroponní a aeroponní mutace. Zdálo se, že dosáhli vrcholu pestitelstí až do doby, než pužili k pestení magii. Tak vznikla první magická cudka, naprosto prevratná novinka na trhu. Zdokonalovali se tedy v magii, aby mohli vypestovat lepší a lepší modely. Brzy se stali v magii neprekonatelnými a magická cudka musela být stažena s prodeje, protože se stala pro normální smrtelníky smrtelná.

TRPASLÍCI:

Jiste znáte ty lidi co se vždy snaží dostat k jádru veci a nedají pokoj dokud o nej alespon nezavadí. Jiste! Mám namysli ty doktory filozofie a exaktních ved co skládali doktorát v restaraci šesté cenové skupiny s pivem v ruce a utopencem v žaludku. Jsou to ti, co vás stejne jako me nejvíc pobaví, když odpovídají na vaše nesmyslné filozofické otázky. Znáte to, je lepší odejít z hospody drív, než pochopí, že si z nich celou dobbu utahujete. Ale abych se dostal k jádru veci: Kdysi dávno zde byla skupinka lidí, kterí se rozhodli že se pojmem jádro budou zabírat trochu obšírneji. Zkoumali ruzné filozofické, politické a náboženské problémy.Nekterí z nich si na tom vybudovali docela slušnou kariéru, stali se slavnými a zbohatli. Ostatní toho však brzo nechali, protože k jádru veci se nepriblížili ani o píd. Vrhli se tedy na trochu reálnejší a hmatatelneší téma a zacali bádat v oblasti fyziky. Po case objevili atom, elektrony , protony a tak dále, a tak dále. Nekterí z nich si na tom vybudovali docela slušnou kariéru, stali se slavnými a zbohatli. Ti opravdu poctiví však šli dále a objevovali cím dál tím více titernejší vecicky, jejichž jména jsou všem známá, takže vás s nimi nebudu zatežovat. Po case je to však prestalo bavit, koupily si trochu lískových jader a premýšleli co podniknou dále. Rozhodli se nakonec že se budou venovat tomu nejvetšímu jádru ze všech. Vynalezli krumpáce, lopaty, rýce a zacali se prokopávat k jádru zeme. Po case objevili ložiska uhlí, ropy a zemního plynu, což byly do té doby neznámé suroviny. Nekterí z nich si na tom vybudovali docela slušnou kariéru, stali se slavnými a zbohatli. Našli se i tací co stále pokracovali v ceste k zemskému jádru, prizpusobili se životu ve štolách a jejich tela a duše se zatvrdila. Tak vznikla rasa jíž vdecíme za mnohé objevy a nynejší blahobyt. Tak se zrodili trpalsíci.

SKŘETI:

Ve svete války je málo romantiky a lásky a presto, príbeh o vzniku skretu není o nicem jiném, než o nehynoucím plodu lásky který prekonal všechny útoky nenávisti a nakonec slavne zvítezil. Byla kdysi jedna bohatá elfí rodina a v ní mladý elfí muž jménem Rodeo. Rodeo byl neuveritelne krásný, takže ostatní elfí muži a ženy po nem jeli jako blázni. On však byl nedobytný. Zde musím podotknout, že se vymykal bežné elfské, mužské populaci a ostatní muži tedy u nej nemeli šanci. Nedaleko mesta mela svoji sluj trpaslicí rodina a ta mela prozmenu dceru. Ta dcera byla již v kolébce hnusná jako práce v uranovém dole a hlas mela jak porouchanou sirénu. Rodina ji tedy dala jméno Furie. Jak již tomu je zvykem tyto dve rodiny se nanávideli tak, jako se nenávidí trpaslící a elfové. Proc? Protože jedni jsou vysocí, krásní a druzí zakrslí, malí. Celkem tedy rozrumný duvod k nenávisti. Rodeo si jednou vyšel nasbírat za mesto lesního kvítí a spadl do jámy kterou Furie nastražila na vysokou. Jaké bylo její prekvapení když se vrátila a zjistila koho chytila. Ihned se do Rodea zamilovala. Rodeo v živote nevidel vetší obludu, a proto bylo pro nej velké prekvapení když zjistil, že i jeho zasáhl Amoruv šíp. A tak jej jeho láska a vášen zachránila pred znásilnením. Dlouho s darilo Rodeovi a Furii držet vztah v tajnosti. Kyž však bylo již videt Furii bríško, musla s pravdou ven. Rodice si mysleli, že si delá srandu ona však prohlásila: „Myslíš že si mužeš vybrat do koho se zamiluješ? Jiste že ne!“ Poznali, že mluví pravdu a protože Rodeo byl bohatý k svatbe nakonec svolili. Rodeo to mel doma jednodušší, když privedl nevestu matka leknutím zemrela a otec spáchal sebevraždu. Nic tedy nestálo snatku v ceste. Dva mesíce po svatbe se jim narodil chlapecek. Dali mu jméno Košut. Již v postýlce byl príliš ošklivý na jakýkoli popis slovy. Rodice se ujištovali, že je to malé šklivé kacátko, ze kterého jiste vyroste líbezná labut. Nestalo se tak. Když mu bylo šest let rozhodl se náš mladý pár, že jej radeji zabije než aby dále dýchal stejný vzduch jako oni. Rodeo ho tedy odvedl dozadu na hnuj, jaké bylo jeho prekvapení, když skoncil s vidlemi v krku on místo maláho Košuta. Furii se nevedlo o moc lépe . Když se obe rodiny dozvedeli o smrti Rómea a Furie, spojili síly dohromady a usparádali na Košuta hon. Hon trval celý rok a po nem byl kraj vycistený od trpaslíku a elfu. A tak se sedmiletý Košut stal prvním z obávané rasy skretu a trpaslíci a elfové se usmírili, protože našli spolecného neprítele.

HOBITI:

Mnoho let o tomto národe nikdo nevedel. Jednoho zimního dne však potkal jeden myslivec jednoho starého hobita v lese. Starík se lekl a na míste stanul jako kus špalku. Myslivec si tedy myslel, že jde o nejakou vetší figuru do betlému. Byly totiž vánoce. Hodil tedy hobita do pytle a odnesl domu, kde ho postavil na zahradu do skalky. Zavolal potom všem svým známím. Ukazoval jim jej a sliboval, že do štedrého dne dohledá zbytek figurek a sestaví betlém celý. Ten den byla extrémní zima a hobití starík behem prohlídky na zahrade zmrzl na kost. Tak dopadlo první setkání cloveka a hobita. Celou zimu chodil myslivec do lesa hledat další figurky. Našel však už jen jeslicky a umrzlou sojku práskacku. Na jare myslivcovi skalka rozkvetla jarní kvítím a zmrzlý starík se v ní vyjímal ješte lépe. Tu i ostatní sousedi zacali chodit do lesa mimo houbarskou sezónu a hledat podobné trpajzlíky, nikdo však žádného dalšího nenašel. Jednoho krásného jerního dne starík konecne rozmrzl, utekl zpet dolesa za svými a o všem jim vyprável. Byl plný rozhorcení a volal po pomste. Ostatní však uvideli jasnou príležitost výdelku. Sebrali ze vsí všechny svoje sochy a vydali se na hranice, kde je pak ve stáncích nabízeli lidem a elfum za premrštené ceny. Hobiti tak vydelali hromady penez a zapsali se tak jako nejmladší a prizpusobivá rasa mezi dominantní národy sveta.

VÍLY:

Víly jsou jedna z nejstarších ras našeho sveta. Kdysi dávno proti sobe bojovali dve velká prastará mesta, jmenovaly se Fancie a Panelsko. Válka zacala skoro stejne jako všechny války: Byla unesena žena. Unesl ji silák z Fancie který se v opilosti vsadil s Panelským hospodským v pozdní nocní hodine. Nikdo neveril že ji unese, nebot žena byla velmi korpulentních tvaru. On ji však, ac s problémy odlepil ze zeme a vynesl z hospody, kde stejne už jen zabírala místo a po svých už odejít nemohla. Hospodský však odmítl zaplatit a válka mohla začít. Mír stejně už nikoho nebavil. Chlapi se do toho pustili a bušili do sebe jako King Kong do prsního svalu. Nakonec se všichni pomlátili a ve mestech zustaly jen ženy, jež potichu vily smutecní vence a po nocích žalostne a velmi hlasite vyly na mesíc, nebo na cokoli na co se dalo výt. V tohle smeru si moc nevybíraly. Ze dvou kdysi nejkrásnejších a nejbohatších mest se za krátký cas staly trosky obývané bláznivými a ujecenými ženštinami, které zajímalo jen vytí a vití. Zacalo se jim tedy ríkat víly a nikdo by si jich nevšímal, kdyby se sami nepustili do sveta, aby se všem chlapum pomstili za všechen ten žal, kterého se jim od nich dostalo. Když jejich voje vyrazily nikdo je nebral moc vážne. Po krátkém case se ale ukázalo, že jejich pocty narustají. Bohužel ne jen v techto dvou mestech se našly žalem znicené, dostatecne hysterické ženy, které rády vijí. Nutno podotknout že na strane víl nebojovaly pouze ženy. Také nekterí muži, predevším ze stran elfu, se ztotožnili s vílí myšlenkou. Vílí armáda se stala velmi mocnou a celý svet zaplavila válka, jež hrozila jeho znicením. Nakonec to byli muži, které napadlo bojovat proti žalu jinými zbranemi než meci a šípy. Boje ustaly a težké ztráty na životech zacelila necekane silná populacní exploze. Odkaz víl však pretrval a ješte dnes se najdou mezi námi šílené hysterické ženy a je třeba si dávat velký pozor, aby se historie neopakovala.

DÉMONI:

Víte která úklidová činnost v dome je nejnebezpecnejší? Že je to mytí oken? Jiste. To je také velmi nebezpecné. Ale zavzpomínejte. O kolika lidech víte že pri mytí vypadli z okna? Já tedy o nikom. Ani ve zprávách nikdy nic neríkali, alespon co já vím. Nejnebezpecnejší je mytí nádobí! Nemám ted na mysli prípadné úrazy ostrými predmety šibalsky ukrytými pod penou. Myslím na jiné nebezpecí mnohem zákernejší. Urcite vás už nekdy, napríklad pri mytí kuchynského nože, napadly naprosto ohavné cervené veci, které by se s takovouhle hracickou dali delat. Myšlenky za které by se stydel i sám Lecter Hanibal a šel se s plácem udat na nebližší policejní stanici. Do konce života by pak pojídal jen mozecek z kvetáku a vajec. Snažili jste se tu myšlenku zapudit a v mezicase premýšleli o svém duševním zdraví. Ona však porád bloudila vaší šedou kurou mozkovou až do doby kdy pod oknem zapískal váš kamarád, zaštekal pes, nebo se proste stalo neco podobne nepodstatného. Myšlenka sama nekam unikla a už se nevrátila. Pokud se vám nekdy neco takového prihodilo, nic si z toho nedelejte. Psychologické prírucky ríkají že to se obcas stane skoro každému. Bohužel jsou místa kde taková myšlenka nezmizí jen tak. Chvíli bloudí kolem a hledá nového hostitele. Bud se oslabí a nevine zmizí a nebo zesílí a svou poslední obet úplne pohltí a nový démon je na svete. Svet evoluce je bohužel prímo stvorený pro podobné vypecenosti. Už od pocátku se všichni ptali odkud se ty nevypocitatelné bestie berou. Kolovali ruzné teorie. Nezajímavejší byla ta, která popisovala jejich pronikání hyperprostorovou trhlinou z paralelních svetu. Protože nikdo nevedel co je to Hyperprostor, nebo paralelní svet, zdál se všem tento výklad nejpravdepodobnejší. Jednou prišel jistý mudrc s pravdou ale byl svým kolegum pouze pro smích Urazil se tedy a založil firmu na mytí nádobí. Behem krátké doby ztuhl nevychovaným kolegum úsmev na rtech a krev v žilách. Brzy již nebylo nikoho, kdo by se mu smál, nebo bral mytí nádobí na lehkou váhu. Démoni se však toulají naším svetem stále, protože nádobí se proste mýt musí.

© Evolution 2004